Jdi na obsah Jdi na menu

Medobraní

MEDOBRANÍ

Při medobraní se musí nejdříve jednotlivé rámky zbavit včel. To se provádí pomocí smetáčku, ometače, vyfukovače, nebo tzv. výkluzů. Samotné vytáčení pak probíhá buďto přímo na místě (používají se speciální stany), nebo se rámky s medem převážejí v nástavcích na místo stáčení.

ometac--foto--jiri-subrt-.jpg

 

Před zahájením samotného vytáčení je třeba nejdříve odstranit víčka z povrchu plástů. To se dělá pomocí vidličky, odvíčkovacího nože, nebo hoblíku. Ve velkých provozech se používá strojní odvíčkování, které někdy probíhá současně s vytáčením.  

zavickovany-plast-s-medem--foto--jiri-subrt-.jpg

 

ramky-v-medometu-iii--foto--jiri-subrt-.jpgNejběžnější metodou získávání medu je tzv. vytáčení v medometu. To je zařízení, ve kterém se med uvolňuje z plástů pomocí odstředivé síly. Jeho vynálezcem je moravský rodák, major c.a k. rakouské armády František Hruschka. Ještě dnes se můžeme setkat s medomety s pohonem na kliku. Práce s nimi je sice namáhavá, ale má svůj kus romantiky. Moderní medomety jsou poháněny elektřinou, mohou být programovatelné a dokážou stáčet až desítky rámků najednou.

medomet--klasik---foto--jan-klaudys-.jpg

 

Vytočený med stéká do nádob přes síta, aby se zbavil hrubých nečistot (části vosku). Norma nepřipouští příliš jemná síta, jimiž by neprošla pylová zrna, která jsou přirozenou součástí medu (tzv. ultrafiltrace). Přecezený a odčeřený med je plněn do potravinářských obalů (sudy, sklo, potravinářské plasty, nerezové nádoby, hliníkové konve).

med-proudici-z-medometu--foto--jiri-subrt-.jpg