Jdi na obsah Jdi na menu

Jak vzniká med

"To vám každý snadno poví, že med chutná medvědovi;

včely bzučí: bzum, bzum, bzum - chystáme med medvědům!"

                               A. A. Milne (Medvídek Pú)

 

Z ČEHO VČELY „VYRÁBĚJÍ“ MED?

V přírodě existují dva zdroje surovin, které mohou být včelami přeměněny na med. Jsou to rostlinné šťávy, označované mezi včelaři jako nektar a medovice. Nektar je včelami získáván přímo z květů rostlin, kdežto medovici včelám zprostředkovávají tzv. hmyzí producenti (více v rubrice Význam včely). V obou případech se jedná o rostlinné asimiláty vznikající fotosyntetickou reakcí, kdy působením sluneční energie dochází v asimilačních orgánech rostlin k syntéze vysokoenergetických molekul (a jejich další přeměně do složitějších struktur) z vody a oxidu uhličitého. Jako vedlejší produkt se uvolňuje kyslík, nezbytný pro respiraci.

 

JAK VČELY TVOŘÍ MED

vcela-hledajici-potravu--foto--jan-klaudys-.jpgPokud včela najde v přírodě zdroj potravy (nektar, medovice), sebere její vzorek a vrátí se zpátky do úlu. Tam předá pomocí tanečku ostatním včelám informaci o místě zdroje a současně nabízí ochutnávku. Pokud je tento zdroj uznán za hodnotný, ostatní včely jej vyhledají a opakovaně navštěvují po dobu jeho efektivní využitelnosti.

Když včela vytáhne sosáčkem z květu nektar, doplní ho několika vlastními enzymy a uloží do tzv. medného váčku. K jeho naplnění musí navštívit až 1000 květů (1kg medu = 1 000 000 květů). Přitom uvolní feromon, který ostatním včelám signalizuje, že květ bude nějakou dobu prázdný.  Po návratu do úlu předá nektar jiným včelám a na další cestu si vezme trochu medu na pokrytí vydávané energie. Jelikož donesený rostlinný produkt obsahuje velké množství vody, nemůže být uložen do buněk plástu v surovém stavu, ale je postupně vrstven a vysušován za vyšších teplot. Tento proces trvá i několik dnů. Po zaplnění buňky a dosažení zralosti je med „zakonzervován“ voskovým víčkem.