Jdi na obsah Jdi na menu

NABÍDKA

 

PRODEJ MEDU „ze dvora“

Prodej medu je realizován formou „ze dvora“ v souladu s platnou legislativou ČR a EU.

KONTAKT:

Tel: 736 654 747

E-mail: med-votice@seznam.cz

adresa: Miroslav Šubrt

               Svatopluka Čecha 645

               259 01 Votice

(k zastižení nejčastěji navečer, nejlépe po telefonické domluvě, nebo e-mailem)

 

 

Balení medu provádíme výhradně do nových sklenic o objemu 730 ml, aby byla zajištěna minimální hmotnost a hygienická nezávadnost výrobku!!!

 

NAŠE NABÍDKA:

1.KVĚTOVÝ MED: BALENÍ 950g

Stanoviště přírodní park Džbány-Žebrák

med-smetanka-.jpgTento med pochází ze stanovišť nacházejících se na území přírodního parku Džbány - Žebrák. V letošním roce zde vlivem nepříznivého počasí byla zachycena snůška převážně z jabloně s příměsí hlohu, smetánky a dalších lučních květin.

 

 

2.KVĚTOVÝ MED - ŘEPKA: VYPRODÁNO

med-repka.jpgŘepkový med patří mezi naše nejběžnější druhy květových medů.Je oblíbený především v severní Evropě a USA, ale zájem o něj vzrůstá i v zemích střední Evropy. Má na tom zásluhu především obsah brassinů, které působí jako prevence proti nádorovým onemocněním. Součástí medu je i příměs z dalších druhů souběžně kvetoucích rostlin, především smetánky, třešně, jabloně, kaštanu a akátu .

 

 

3.KVĚTOVÝ MED PASTOVANÝ: BALENÍ 950g

med-pastovany.jpgPastovaný med nelze z hlediska složení považovat za druhový med. Jedná se v podstatě jen o mechanickou úpravu květového medu za účelem získání požadované konzistence. Podstata pastování spočívá v opakovaném promíchávání medu během krystalizace, dokud se neutvoří natolik jemné krystalky, až med získá podobu bílé kašovité hmoty. Zatímco tekutý med po nějaké době zkrystalizuje a zůstane tuhý, pastovaný med lze stále dobře nabírat, je snadno roztíratelný a neteče. Pro jeho přípravu se nepoužívá žádných chemických, ani jiných přísad. 

 

4.KVĚTOVÝ MED SMÍŠENÝ S LÍPOU: MOMENTÁLNĚ NENÍ V NABÍDCE

med-lipovy.jpgSmíšený med lipový pochází ze snůšy následující bezprostředně po snůšce květových medů. Pochází jak z nektaru lučních a lesních bylin či keřů, tak je v letošním roce výrazně obohacen snůškou z lípy, která je považována za přírodní antibiotikum. Lípa dodává medu výraznou mentholovou příchuť. Díky provázanosti více snůšek má velice jemnou chuť a tmavší zbarvení. 

 

5.MED LESNÍ: MOMENTÁLNĚ NENÍ V NABÍDCE

med-lesni.jpgNa složení lesního medu z našich stanovišť má největší podíl smrk, který je tzv. hlavní dřevinou okolních lesních porostů. Z přimíšených a vtroušených dřevin lze jmenovat borovici, modřín, jedli, dub a javor. Součástí lesního medu bývá také přínos z květů maliníku, ostružiníku, lípy velkolisté a malolisté. Oproti květovým medům obsahuje větší podíl fruktózy, minerálních látek a stopových prvků.

 

6.DVOUBAREVNÝ MED MOMENTÁLNĚ NENÍ V NABÍDCE

100_0080.jpgJedná se pouze o estetickou úpravu medu, kdy je jedna část medu upravena pastováním a druhá část zůstane tekutá. Vzhledem k náročnější přípravě nutno objednat tento med s několikadenním předstihem. 

 


7. KVĚTOVÝ MED PLÁSTEČKOVÝ - BALENÍ cca 400g

100_0324.jpgPlástečkový med si získává stále větší oblibu. Jedná se o včelí plást s medem v tzv. panenském díle, které bylo vystavěno včelami v letošním roce. Zákazník má jistotu, že med pochází skutečně od včel a nebyl nikterak upravován. Dostupný je zpravidla v průběhu léta. Objednání je nutné provést alespoň s týdenním předstihem.