Jdi na obsah Jdi na menu

Jak poznat kvalitní med

1. INFORMACE NA ETIKETĚ (POZOR: ČESKÝ VÝROBEK NENÍ TOTÉŽ, CO ČESKÝ MED !!!)

Při pozorném přečtení etikety můžeme zjistit, že se nejedná o včelí produkt, ale jeho napodobeninu. Co se geografického původu medu týče, většinou se z etiket dozvíme pouze to, že pochází ze zemí ES a Mimo ES – tedy odkudkoli. Není uváděn ani poměr evropských a mimoevropských medů v balení. Může být dokonce označen jako „český výrobek“, ačkoli při pozorném čtení najdeme na etiketě informaci, že pochází ze zemí ES a mimo ES. Proto byla stanovena svazová norma „ČESKÝ MED“, který vzhledem ke způsobu ošetřování včelstev a zpracování medu v ČR přesahuje svojí kvalitou požadavky vyhlášky č. 76/2003 Sb. To je také jedním z důvodů, proč je český med tolik žádaný v zahraničí. 

2. INFORMACE Z VEŘEJNÝCH PORTÁLÚ

Informace o kvalitě potravin nabízených v obchodech lze získat např. na těchto stránkách: Potraviny na pranýři. Pokud chceme zjistit, jaké medy a od jakých výrobců jsou závadné, stačí jen zadat do do kolonky Hledání nekvalitních potravin slovo "med".

Další důležité informace naleznete na stránkách Státní zemědělské a potravinářské inspekce v rubrice: Informace pro spotřebitele.

3. MÍSTO, KDE SE MED NAKUPUJE

Jako nejjistější se doporučuje nákup medu přímo u včelaře. Zárukou kvality je skutečnost, že čeští chovatelé včel úzce spolupracují se státním veterinárním úřadem a musí se řídit příslušnými pokyny při ošetřování včelstev, což souvisí i s organizací distribuce a aplikace léčiv. Také výsledky rozborů výskytu škodlivých a cizorodých látek v medu hovoří jasně ve prospěch domácího produktu.

4. BARVA MEDU

Pozor na příliš tmavé medy! V poslední době se v technologiích falšování medu zpracovateli objevuje nový fenomén - barvení medu karamelem. Takto se dají na trhu uplatnit světlejší medy za vyšší cenu.

 

5. RYCHLOST KRYSTALIZACE

Podle některých zdrojů můžeme za kvalitní med považovat takový, který rychle krystalizuje. Toto kriterium je ovšem nedostatečné, protože i vysoce hodnotné medy mají různou délku doby krystalizace.

6. CENA PRODUKTU

Pouze orientačně poslouží cena produktu. Jedná se především o medy označené jako "med na pečení", nebo "med na vaření". Tyto medy buďto nevyhovují svými parametry, nebo mají neznámý původ. Důležité je, že musejí být tepelně zpracovány, aby se tak zlikvidovaly případné bakterie (zároveň s hodnotnými látkami v medu). Nízká cena může rovněž naznačovat, že pravděpodobně nekupuji levný med, ale předražený sirup, nebo jeho směs s medem.