Jdi na obsah Jdi na menu

DRUHY MEDU - NABÍDKA

 

NAŠE NABÍDKA:

1.KVĚTOVÝ MED - OVOCNÉ STROMY: balení  950 g (jiné balení nutno dohodnout s předstihem)

med-smetanka-.jpgTento med pochází ze stanovišť nacházejících se na území přírodního parku Džbány - Žebrák. V letošním roce zde vlivem nepříznivého počasí byla zachycena snůška převážně z jabloně s příměsí hlohu, smetánky a dalších lučních květin.

 

 

2.KVĚTOVÝ MED - ŘEPKA: balení 950 g (jiné balení nutno dohodnout s předstihem)

med-repka.jpgŘepkový med patří mezi naše nejběžnější druhy květových medů.Je oblíbený především v severní Evropě a USA, ale zájem o něj vzrůstá i v zemích střední Evropy. Má na tom zásluhu především obsah brassinů, které působí jako prevence proti nádorovým onemocněním. Součástí medu je i příměs z dalších druhů souběžně kvetoucích rostlin, především smetánky, třešně, jabloně, kaštanu a akátu .

 

3. KVĚTOVÝ MED PLÁSTEČKOVÝ - VYPRODÁNO

100_0324.jpg Plástečkový med si získává stále větší oblibu. Jedná se o včelí plást s medem v tzv. panenském díle, které bylo vystavěno včelami v letošním roce. Zákazník má jistotu, že med pochází skutečně od včel a nebyl nikterak upravován.

 

 

4.KVĚTOVÝ MED SMÍŠENÝ: balení 950 g (jiné balení nutno dohodnout s předstihem)

smiseny.jpgSmíšený med pochází ze snůšy následující bezprostředně po snůšce květových medů. Pochází jak z nektaru lučních a lesních bylin či keřů, tak obsahuje i první snůšku z medovice jehličnatých stromů. Díky provázanosti obou snůšek má velice jemnou chuť a tmavší zbarvení. 

 

 

5.KVĚTOVÝ MED PASTOVANÝ balení 950 g (jiné balení nutno dohodnout s předstihem)

med-pastovany.jpgPastovaný med nelze z hlediska složení považovat za druhový med. Jedná se v podstatě jen o mechanickou úpravu květového medu za účelem získání požadované konzistence. Podstata pastování spočívá v opakovaném promíchávání medu během krystalizace, dokud se neutvoří natolik jemné krystalky, až med získá podobu bílé kašovité hmoty. Zatímco tekutý med po nějaké době zkrystalizuje a zůstane tuhý, pastovaný med lze stále dobře nabírat, je snadno roztíratelný a neteče. Pro jeho přípravu se nepoužívá žádných chemických, ani jiných přísad. 

 

6.MED LESNÍ balení 950 g (jiné balení nutno dohodnout s předstihem)

med-lesni.jpgNa složení lesního medu z našich stanovišť má největší podíl smrk, který je tzv. hlavní dřevinou okolních lesních porostů. Z přimíšených a vtroušených dřevin lze jmenovat borovici, modřín, jedli, dub a javor. Součástí lesního medu bývá také přínos z květů maliníku, ostružiníku, lípy velkolisté a malolisté. Oproti květovým medům obsahuje větší podíl fruktózy, minerálních látek a stopových prvků.

 

7.DVOUBAREVNÝ MED 950 g (jiné balení nutno dohodnout s předstihem)

100_0080.jpgJedná se pouze o estetickou úpravu medu, kdy je jedna část medu upravena pastováním a druhá část zůstane tekutá. Vzhledem k náročnější přípravě nutno objednat tento med s několikadenním předstihem.